Blíží se sedmý ročník projektu HELPING DOLLS na pomoc rodinám, dětem i seniorům

Charitativní projekt Helping Dolls, který vznikl z iniciativy Františka Anděla, propojuje módu, renomované i začínající československé designéry a ikonické panenky Barbie. Cílem projektu je pomáhat tam, kde je opravdu třeba. V minulosti tato charitativní akce pomohla dětem v Klokánku mít lepší a veselejší život, lidem na Moravě po hurikánu s novým začátkem. Nadcházející sedmý ročník se chce zaměřit především na děti, které vyžadují okamžitou pomoc.

Letošní ročník pomůže především dětem z Klokánku Láskova, další část peněz pak poputuje vybraným seniorům v tíživé finanční situaci nebo do rodin, v nichž žijí nemohoucí osoby. Takovou je například rodina z Nového Boru, jejíž člen trpí svalovou dystrofií, nebo rodina ve vesničce Prysk žijící za hranicí chudoby. Část financí bude věnována záchranné stanici na Moravě v oblasti, kterou zpustošil hurikán. Akce neopomene ani pomoc Ukrajině a v aukci vydraží čtyři předměty, přičemž peníze poputují jednomu ukrajinskému dětskému domovu.

V roce 2022 se jako každý rok tento projekt pokusí získat aukcí nemalou finanční částku pro Fond ohrožených dětí, konkrétně pro nový domov pro týrané děti Klokánek. Módní designéři několik měsíců vytvářejí ty nejlepší a ikonické panenky, které věnovala společnost Mattel Česká republika do podoby vlastního originálního modelu. Pro tento rok můžete na aukci najít panenky například od Chiary Boni, Craft Explosion, Hanuše Lamra, Hermíny Khalaf Pogosyan, Kláry Nademlýnské, Ivany Kuráňové, Hanuše Lamra, Františka Jungvirta, Daniely Komatović, Lay Sedlákové, Lenky Mulabegovič, Livie H. Bassano, Mirky Talavaškové, Natálie Dufkové, Nikol Pavlovové, Pavla Berky, Zofie Angelic a dalších umělců.

Módní návrhy na panenkách Barbie se budou následně dražit v rámci galavečera, jenž se uskuteční 23. května 2022 od 17:30 hodin v prostorách Augustine, a Luxury Collection Hotel Prague na Malé Straně. Ambasadory letošního ročníku se staly zpěvačka Annamária d´Almeida a herečky Sabina Laurinová, Petra Špalková a Denisa Nesvačilová. V rámci galavečera navíc vystoupí i řada předních českých interpretů a známých osobností, kteří již několik let tyto aktivity od srdce podporují. Výstava panenek pak bude pro veřejnost k vidění v Pasáži českého designu.

Více informací najdete na www.helpingdolls.com.

You may also like...