Desítka Harry Potter pro všechny mudly i malé čaroděje

Říkají vám něco jména Albus Brumbál, Bellatrix Lestrangová nebo Salazar Zmijozel? Pak je vám jasné, že se budeme bavit o fenoménu Harry Potter. Tentokrát se Harry a spol. spojili s jednou z nejpopulárnějších společenských her posledních let, a to s Desítkou.

Desítka je vědomostně zábavná hra na bázi kvízových otázek, které Češi milují. Firma Mindok ji poprvé uvedla na trh v roce 2018 a od té doby se stala jednou z nejprodávanějších her. Díky raketovému startu se brzy dočkala mnoha variant, jako jsou Desítka Česko, Desítka Cestování, Jídlo a pití apod. Nyní došlo i na fanoušky dalšího celosvětového hitu Harryho Pottera.

100 okruhů s tisícem otázek důkladně prověří znalosti ze všech dílů knižní i filmové série. Na své si přijdou jak ortodoxní Potterheadi, tak i ti, kteří při čtení nebo sledování filmu nedávali příliš pozor.

Samozřejmě, výhodu mají ti, kteří vědí, komu patří přezdívka Tichošlápek nebo kdo založil Brumbálovu armádu. Povrchní fanoušci těžko uhodnou, čím krmí svého psa teta Marge nebo kdo doprovodil Freda Weasleyho na vánoční ples v Bradavicích. Tyto záludné otázky dají zabrat i tomu nejbystřejšímu znalci díla J. K. Rowlingové a života Harryho Pottera.

Při plnění kvízových úloh se postupně proberete celým spletitým příběhem, který prověří vaše znalosti světa čarodějů, výroby kouzelných lektvar a zaklínadel z hodin Obrany proti černé magii a provede vás od nejhlubšího sklepení po nejvyšší věž školy čar a kouzel v Bradavicích. Jeden z půvabů desítky spočívá v tom, že to, co nevíte napoprvé, si podle odpovědí spoluhráčů můžete zapamatovat a při další hře to použít a pochlubit se svými znalostmi.

Hra je určena pro 2 až 8 hráčů, takže se s ní můžete zabavit třeba ve vlaku cestou na dovolenou nebo v rodině či klubovně. Bude bavit starší školáky stejně jako rodiče či prarodiče. Podmínkou pro úspěch je znalost díla a schopnost zapamatovat si i odpovědi ostatních hráčů. V případě, že při první hře zcela propadnete, není nic jednoduššího než si osvěžit a doplnit znalosti novým sledováním filmů.

Potterovské knihy i filmy jsou nesmírně barvité, k čemuž výrazně přispěl i český překladatel Vladimír Medek spolu s bratrem Pavlem. Jejich kreativnímu pojmenování jednotlivých postav i dějů (např. Famfrpál apod.) se poklonili i britští vydavatelé díla. Mnohé hlášky z filmů dokonce zlidověly.

Pokud hledáte ten pravý dárek pro své děti či přátele a víte o tom, že mají rádi Harryho Pottera, je Desítka Harry Potter velmi vhodnou volbou. Chcete vykouzlit pravý vánoční úsměv? Co vám bráni v tom, nastoupit na londýnském nádraží King’s Cross na nástupiště 9 a ? do vlaku směr Bradavice. Napřed ale musíte úspěšně projí zdí nebo si koupit Desítku Harry Potter.

Doporučená prodejní cena 649 Kč.

Více se můžete dočíst zde: https://mindok.cz/hry/desitka

Zdroj foto: MINDOK

You may also like...