Třetí ročník Knižního festivalu Ostrava | 11. a 12. března

Knižní festival Ostrava, akce, kterou si nesmí nechat ujít žádný vášnivý čtenář a milovník knih. Novinky v knižním světě, besedy a přednášky, autogramiády, workshopy, autorská čtení, setkání s českými autory, a hlavně spousta skvělých knih.

Třetí ročník Knižního festivalu Ostrava bude mít opět co nabídnout. 11. a 12. března se na Černé louce sejdou nakladatelé všech žánrů z celé České republiky, oblíbení čeští autoři, kteří představí svá nová díla, ale jde hlavně o setkání čtenářů a fanoušků knižní tvorby. Vše odstartuje skvělý herec, ostravský patriot a tvář letošního ročníku Norbert Lichý.

Z hostů, na které se můžete těšit, prozradíme držitele ocenění Nejlepší česká detektivka Jiřího Březinu, nejznámější a nejčtenější současnou českou spisovatelku Halinu Pawlowskou, ředitele České televize Ostrava Miroslava Karase, herce, producenta a majitele Divadla Mír Alberta Čubu, egyptologa a archeologa Miroslava Bártu, blogerku a autorku knih pro mládež Olgu Zbranek Biernátovou alias Nofreeusernames, spisovatele Markétu Lukáškovou, Evu Tvrdou, Markétu Hejkalovou, Arnošta Vašíčka a mnoho dalších.

Samozřejmostí bude pestrá nabídka knižních titulů. Své knihy přijedou představit nakladatelské domy, vydavatelé a distributoři jako PEMIC BOOKS, Deník N, JOTA, Mytago, Portál aj. Součástí zóny malých nakladatelů budou mimo jiné také nově vzniklá nakladatelství Medusa, Flétna a Bílý Vigvam. Nebude chybět Knihovna Václava Havla, Univerzita Palackého a Galerie výtvarného umění. Odnést si budete moct také knihomolská trička, plátěné tašky a další předměty pro knižní nadšence.

Letošní ročník nabídne program na dvou scénách. Stage Voices of Freedom & Deník N zahájí první den přednáškou pro školy s názvem Jak poznat, kdy mají média pravdu, kdy se pletou a kdy lžou. V průběhu festivalu se můžete těšit na debaty Deníku N a Centra Pant pokrývající širokou škálu témat a aktuální dění ve světě. Stage ČRo Dvojka & Nakladatelská scéna zaujme návštěvníky rozhovory s autory, besedou Národního divadla moravskoslezského o inscenaci Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy a živým vysíláním festivalového speciálu Českého rozhlasu Dvojka.

Kreativní čtenáři si v rámci festivalu můžou vyzkoušet základy moderní kaligrafie, jednoduché způsoby šití knižních vazeb, výrobu záložek a malování na látkové tašky. O zkrácení krátkých chvil během přestávek v doprovodném programu se postará čtecí koutek, herní zóna s deskovkami MINDOK, fotokoutek s divadelními rekvizitami NDM či výstava Magazínu Patriot.

„Třetí Knižní festival je plochou oproti předchozím ročníkům v lehce komornějším duchu. Pro tento rok jsme zvolili menší počet scén, o to nabitější však bude program a věříme, že si každý najde to své a dva dny plné knih a zábavy si s námi po vynucené covidové pauze všichni užijete.“ Zve manažerka festivalu Jana Cyrusová.

Děkujeme partnerům festivalu: Knihcentrum.cz, Centrum PANT, Deník N, Český Bestseller a statutární město Ostrava. Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas Dvojka, OSTRAVAINFO!!!, Vlasta a Databazeknih.cz.

Předprodej vstupenek bude probíhat do soboty 12. 3. do 10:00, a to ONLINE formou na www.kniznifestival.cz nebo osobně v infocentrech Ostravainfo. Vstupenky budou k dispozici také na místě na pokladně v pavilonu A, a to po celou dobu konání veletrhu (pá 10:00 – 18:00, so 10:00 – 18:00).

Vstupné:

Vstupenka na Knižní festival Ostrava platí také na veletrh Dovolená.

Zdarma děti do 5 let vč., doprovod ZTP/P.

Na akci platí Černá karta 2022.

Dvoudenní vstupné:

190 Kč dospělí

100 Kč děti od 6 let včetně, studenti (platný studentský průkaz), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP, ZTP/P

460 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

Jednodenní vstupné:

110 Kč dospělí

60 Kč děti od 6 let včetně, studenti (platný studentský průkaz), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP, ZTP/P

25 Kč hromadný vstup pro školy (min. 15 osob)

260 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

Aktuální informace sledujte na www.kniznifestival.cz, Instagramu kniznifestival.cz, Facebooku Knižní festival Ostrava a ve FB události Knižní festival Ostrava 2022.

Zdroj foto: Knižní festival Ostrava

You may also like...