Šišce jsou tři měsíce. Své matce už ujídá kaši z misky

Luskouní samičce Šišce v Zoo Praha je už čtvrt roku. Zatímco stále pije mateřské mléko, už pomalu přechází i na stravu svých rodičů. Překonání dalšího kritického období prvního luskouního mláděte v Evropě je proto na dobré cestě.

Šišce jsou právě tři měsíce, váží přes kilogram, a nejenže sní celou svou porci kaše, ale ještě chodí dojídat po mámě,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Podle něj tým chovatelů stále konzultuje odchov s odborníky z Taipei Zoo, odkud rodiče Šišky – pár luskounů krátkoocasých, samice Run Hou Tang a samec Guo Bao – dorazili do Zoo Praha loni v dubnu.

Šiška dostává stejně jako její rodiče speciální kaši, jejímž základem jsou larvy včelích trubců. „Reaguje už i na samotnou vůni kaše při ranním krmení. Na kamerách sledujeme, že jí jazyk vystřeluje z tlamičky ještě před probuzením,“ dodává chovatel David Vala s tím, že lidé mohou toto krmení pozorovat během programu Snídaně s luskouny. Na rozdíl od běžných návštěvnických hodin, kdy je expozice v nočním režimu, mohou lidé během programu spatřit luskouny za světla.

Zážitkový program Snídaně s luskouny navíc finančně podporuje ochranu luskounů ve volné přírodě.

Volné termíny naleznete na: https://eshop.zoopraha.cz/snidane-s-luskouny.html

Zdroj foto: ZOO Praha

You may also like...