Největší výstavu ledových soch v Česku už vidělo přes 30.000 návštěvníků

V pražských Riegrových sadech právě probíhá výstava ledových soch ICE MAGIC. Více než sto osmdesát tun ledu zpracovali umělečtí řezbáři z celé Evropy a vytvořili sedmdesát ledových soch inspirován pohádkovýma postavami jako například včelku Máju, Krtečka nebo čtyřme-trového mamuta Mannyho z filmu Doba ledová.

Největší výstavu ledových soch v Česku už vidělo přes 30.000 návštěvníků

„Poté, co byla výstava vloni velmi úspěšná na Slovensku, jsme se rozhodovali mezi polským Zakopaným a Prahou, ale když jsme viděli kouzelné Riegrovy sady, bylo rozhodnuto. Nacházíme se v oblíbeném parku ozdobeném světýlky, teplým občerstvením a ohništěm, v kombinaci s návštěvou stanu s pohádkovými sochami z ledu si odsud odnesete opravdu krásný nevšední zážitek,“ říká ředitel výstavy Marek Zelnický.

Pohádkový svět z čirého a barevného ledu vznikal v centru Prahy čtyři týdny. Mistři ledového řemesla přijeli pod vedením uměleckých řezbářů Adama Bakoše ze Slovenska a Jana Paďoura z Česka vytvořili sedmdesát soch ze známých českých i světových pohádek a filmů. Výstavu vzali útokem Mimoňové, kteří se zatoulali i mimo svoje stanoviště, proto je najdete se schovávat například za hrdiny z Ledového království Elsou, Annou a Olafem a dalšími. U ledové skluzavky pro nejmenší děti poznáte rodinu Addamsových a ohromí vás devatenáctitunový mamut Manfred z Doby ledové, největší socha výstavy.

„Nejtěžší na výrobu nejsou velké figury, ale paradoxně detaily. Velkou práci dá v jednotlivých barevných kvádrech najít část s tím správným odstínem, který je zrovna potřeba a z něj doslova vykutat konkrétní detail, jako je třeba oko nebo část oděvu,“ popisuje řezbář Jan Paďour.

Rodiny mohou využít zvýhodněné vstupné (dva dospělí plus jedno až tři děti). Ceny pro jednotlivce jsou od 199 korun.

„Jsme velmi mile překvapeni reakcemi dětí, kterým se nejvíc líbí skluzavka ledového království, ale na své si přijdou určitě i dospělí. Právě chystáme valentýnskou verzi ledového křesla pro zamilované, kde si můžete na památku udělat netradiční fotku,“ dodává Zelnický.

Výstava je otevřena denně od 10 do 20 hodin a lístky si můžete zakoupit na místě nebo na internetových stránkách výstavy www.icemagic.cz. Výstava potrvá do 14. dubna 2024.

Největší výstavu ledových soch v Česku už vidělo přes 30.000 návštěvníků

VÝSTAVA LEDOVÝCH SOCH ICE MAGIC V ČÍSLECH

70 ledových soch

9 pohádkových témat

180 tun ledu

23 uměleckých řezbářů

3 000 hodin tvorby

300 metrů čtverečních plochy výstavy

100 000 lidí očekávaná návštěvnost

Adresa: Ice Magic – Prague, Riegrovy sady 28/28, 120 00 Praha 2-Vinohrady (k areálu ICE MAGIC se dostanete nejblíže z křižovatky ulic Na Švihance a Chopinova).

Otevřeno: Denně 10–20 hod.

Cena: Od 199 Kč děti do 12 let, senioři, studenti a ZTP/P. Od 249 Kč dospělý, k dostání je i zvýhodněné rodinné vstupné

www.icemagic.cz

Zdroj foto a video: Ice Magic

You may also like...