Struny dětem slaví 15 let: Zvou na premiéry a další hudební či divadelní laskominy

Rodinný festival pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny dětem oslaví své patnácté narozeniny o víkendu 22. až 24. března v pražském divadle Minor. Láká na nabitý hudební program napříč nejrůznějšími žánry i divadlo. Vystoupí například vokální sextet Skety, svérázná multižánrová kapela Hm…, zpěvačka Radka Fišarová, beatboxeři Endru a Jen Hovorka, zbrusu nová kapela pro děti i jejich rodiče Rozbal to! nebo Tomáš Liška s kapelou Invisible World, kteří originálně kombinují jazz a world music.

Struny dětem slaví 15 let

Narozeniny Struny dětem oslaví hned dvěma premiérami. Poprvé mohou festivaloví návštěvníci vidět nové hudebně-divadelní představení Pociť pocit, za kterým stojí klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková, spisovatelka Ester Stará a režisér Ondřej Nosálek a slibuje laskavého průvodce důvěrně známými emocemi, které se nevyhnou dětem ani dospělým. Druhou festivalovou premiéru připravuje dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera společně s textařkou a básnířkou Hanou Kašákovou a zpěvačkou Markétou Šandovou.

Jejich hudební projekt Šel facír na špacír aneb Songy plné zvláštních slov slibuje nejen pořádnou porci chytlavé muziky, ale i kopec legrace. Na programu nebude chybět ani čerstvá novinka divadla Minor – představení Malá mořská víla v režii Jakuba Vašíčka. Naopak se festivalové publikum v letošním roce rozloučí s Pišlickými příběhy v legendárním podání Ivana Trojana, které měly na Strunách dětem své pevné místo úctyhodných 10 let.

Struny dětem slaví 15 let

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz. Vstupenky je možné zakoupit na webových stránkách festivalu nebo v pokladně divadla Minor.

Struny dětem slaví 15 let

Festival Struny dětem si od prvního ročníku zakládá na žánrové pestrosti i umělecké kvalitě a nabízí vesměs koncerty či představení umělců, kteří před dětským publikem zpravidla nevystupují.

„Dochází tak mnohdy k překvapením a milým zážitkům na obou stranách, jak malých diváků, tak umělců,“ říká s úsměvem ředitelka festivalu Dana Syrová a dodává: „program vždy připravujeme tak, aby si na své přišly všechny věkové kategorie, od úplně nejmenších až po ty odrostlejší.“

V programu tak například najdeme koncerty pro děti do tří let, s nimiž rodiče mohou vyrazit na „swingovky“ v podání Kateřiny Steinerové nebo naopak koncert mistra světa v loopingu a beatboxera Endrua a jeho hudebního kolegy Jena Hovorky.  Festival každoročně nabízí i celou řadu nejrůznějších workshopů pod vedením předních umělců. Nejinak tomu bude i v letošním roce a v sobotním a nedělním programu mohou rodiče vybírat pro své děti z hudebních i divadelních workshopů, které povedou Leona Černá Stříbrná, Eliška Vidomus, Jan Hrovatitsch a Pavol Smolárik nebo Markéta Holá a Barbora Voráčová ze Storytelling CZ.

Zdroj foto: Struny dětem

You may also like...