Do kin zamířil dobrodružný rodinný film Imaginární přátelé

Imaginární přátelé jsou dobrodružným příběhem o dívce s mimořádnými schopnostmi a srdcem na pravém místě.

Režisér John Krasinski natočil rodinný film, který hledá odpověď na otázku: „Kam se poděli fiktivní hrdinové našeho dětství a co právě dělají?“

Obyčejná náctiletá holka Bea (Cailey Fleming) má jedinečný „dar“ – je schopná vidět imaginární přátele lidí ve svém okolí a povídat si s nimi.

„Imaginární přátelé nejsou jen roztomilé postavičky stvořené dětskou fantazií. Jsou to časové schránky, do kterých jsme si jako malí ukládali naděje, sny a plány. Všichni se k nim můžeme vracet, i když si jako dospělí myslíme, že jsou dávno ztracené,“ říká režisér John Krasinski.

Fiktivními hrdiny jeho filmu jsou právě ti imaginární přátelé, jimž už jejich dětští parťáci dospěli a zapomněli na ně. A právě Bea, která je díky své unikátní schopnosti všechny vidí, se těmhle „sirotkům“ rozhodne najít nové kamarády. Pomáhá jí v tom trochu podivínský soused (Ryan Reynolds), jenž má stejný dar. Improvizovaná seznamka pro imaginární přátele se záhy promění v dobrodružnou výpravu do světa naplněného bezbřehou fantazií, kde se může stát opravdu cokoliv.

Snažil jsem se natočit film, který si užijí opravdu všichni. Chci, aby se dospělým, kteří ho uvidí, aspoň na chvíli vrátily vzpomínky na dětství. Aby jim došlo, že je můžou oživit, kdykoliv budou chtít. Bez ohledu na to, zda a jakého imaginárního kamaráda kdysi měli,“ dodává Krasinski.

Imaginární přátelé (IF)

Premiéra: 30. 5. 2024

UIP – Paramount, USA 2024

Režie: John Krasinski

Scénář: John Krasinski

Kamera: Janusz Kaminski

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Ryan Reynolds, Cailey Fleming, Fiona Shaw, John Krasinski

Přístupnost: pro všechny

Žánr: dobrodružný / rodinný

Verze: český dabing

Stopáž: 108 min

Zdroj foto a video: CINEMART

You may also like...