Gorily v Zoo Praha si zvykají v novém pavilonu

Čtveřice goril si po úspěšném stěhování zvyká v novém pavilonu v Zoo Praha. Samice Kijivu, Kamba a Shinda spolu s mladým samečkem Ajabuem už několik dní obývají jeho vnitřní expozici.

Gorily nížinné poprvé ve vnitřní expozici nového pavilonu goril

Gorilám se daří, přesun zvládají nad očekávání dobře. Aklimatizace v novém prostředí proběhla tak rychle, že hned druhý den po stěhování byla skupina vypuštěna ze zázemí do vnitřní expozice,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek s tím, že až si gorily zvyknou na vnitřní prostory, začnou je chovatelé vypouštět i do venkovního výběhu. „Už brzy se navíc ke gorilám připojí i guerézy pláštíkové, které ještě donedávna obývaly Opičí ostrovy v dolní části zoo.“

Podle vrchního chovatele Martina Vojáčka si na nové uspořádání zvykají i gorilí samci, kteří nadále obývají původní pavilon. „I Richard a jeho synové Nuru a Kiburi už jsou výrazně klidnější. Ode dne stěhování přijímají potravu, byť Richard si zatím vybírá jen ty atraktivní druhy. To však znamená, že jsme na dobré cestě. Ostatně vše probíhá lépe, než jsme vůbec doufali,“ vysvětluje.

Přestěhované samice a šestiletý sameček si teď budou na svůj nový domov dál v klidu přivykat. K tomu jim přispěje několik měsíců, během kterých zůstane pavilon uzavřený, než ho Zoo Praha slavnostně představí veřejnosti 28. září při příležitosti své výroční slavnosti.

Gorila nížinná – Ajabu

V pořadí už patnáctý pavilon Zoo Praha bude současně vůbec největší expozicí v její historii. Návštěvníky provede kamerunskou krajinou: od školy a zemědělské krajiny na okraji tamní vesnice, až po hustý deštný les plný vegetace, zvuků a především jeho zvířecích obyvatel. Kromě goril a gueréz v něm lidé potkají kočkodany, štětkouny, osináky, kaloně i drobné živočichy pralesního podrostu – ti všichni dokreslí paletu středoafrické fauny.

Zdroj foto: Zoo Praha

You may also like...