Animovaná pohádka Mavka: Strážkyně lesa se představuje v upoutávce

Celovečerní výpravná animovaná fantasy pohádka Mavka: Strážkyně lesa vstoupí do českých kin 20. července a nyní se představuje v první upoutávce

Hluboké lesy skrývají od nepaměti nespočet tajemství a nevyzpytatelných záhad. Jsou domovem podivuhodných mýtických tvorů, kteří žijí mezi prastarými stromy a věrně střeží svou posvátnou lesní říši. A právě víla Mavka je nově zvoleným strážcem a duší lesa. Jejím hlavním posláním je chránit proti jakémukoli zlu i před světem lidí posvátné Srdce lesa, zdroj samotného života. Mnoho obyvatel lesa má ale pochybnosti, zda milá a jemná víla Mavka zvládne své nové povinnosti. Tak začíná celovečerní animovaná fantasy pohádka plná kouzel, dobrodružství ale i lásky. Víla Mavka se totiž zamiluje do člověka, obyčejného kluka Lucase, který ji dokáže okouzlit svou hudbou.

Mavka uslyší jeho okouzlující píseň a její srdce se naplní pro ni dosud neznámým citem. Láska mezi člověkem a lesní vílou už od začátku ale čelí mnoha potížím. Do cesty jim navíc vstoupí další a větší překážky, do vesnice přijíždí bezcitná a lakotná Kylina, která tvrdí, že je dědičkou staré pily na kraji lesa a slibuje všem lidem, že s jejich podporou vyrve ze země veškeré bohatství a přinese všem (a hlavně sobě) průmyslový pokrok, který poznala v cizině. To vše ji ale slouží jen jako lest k zakrytí jejího skutečného cíle. Tím je totiž ovládnutí Srdce lesa, pomocí něhož by získala věčné mládí a krásu. Klíčem k němu je právě víla Mavka, která je v této chvíli kvůli lásce k Lukasovi velmi zranitelná. Dokáže Mavka zachránit les před prohnanou Kylinou? Dokáže hudba činit zázraky? Podaří se nakonec spojit magický svět lesa se světem lidí?

Hlasy hlavním hrdinům v české verzi poskytli Lucie Černíková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Barbora Munzarová, Tomáš Juřička, Zdeněk Maryška, Jan Battěk a Jan Vondráček.

Mavka: Strážkyně lesa

Premiéra: 20. 7. 2023

Režie: Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban

Scénář: Yaroslav Voytseshek

Hudba: Maksym Berezhnyak, DakhaBrakha, Dario Vero

Hrají (hlasy): Lucie Černíková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Barbora Munzarová, Tomáš Juřička, Zdeněk Maryška, Jan Battěk, Jan Vondráček

Zdroj foto a video: Cinemart

You may also like...