Chybí vašemu dítěti školka? Máme tipy, jak mu nahradit hry, a ještě ho i něco nového naučit!

Izolace si vybírá svou daň, a to i v podobě nechtěného stereotypu. Nejhůře to snášejí ti nejmenší, kteří chtějí poznávat svět a objevovat nové věci. Nejpřirozenějším způsobem pro ně je přitom hra. Pokud si nevíte rady, jak své ratolesti v těchto dobách zabavit, ale zároveň jim pomoci rozvíjet se, jako by byly ve školce, jste na správné adrese.

Přinášíme vám několik tipů na zábavné hry, díky kterým poznají vaše ratolesti základní koncepty učení, natrénují si řešení problémů a rozvinou logické myšlení, které by jinak zdokonalovaly ve své školce. Kromě toho můžete s dětmi hravou formou zapracovat na jejich tvořivosti, pozornosti či jemné motorice. Stačí vám k tomu jen stavebnice LEGO DUPLO a pár předmětů z domácnosti.

A víte, co je na těchto drobných aktivitách nejlepší? Zatímco si vaše dítě myslí, že si pouze hraje, ve skutečnosti rozvíjí svou mysl a učí se rychlostí, jaké byste nevěřili.

  1. Přiřaď barvy

Na tuto jednoduchou hru potřebujete jen prázdný obal od vajíček, pár LEGO® DUPLO® kostek, barevné pastelky a papír (klidně již použitý). Na papír nakreslete mřížku a požádejte dítě, aby vybarvilo rámečky. Vybarvený papír následně vložte ho do vrchní části rozevřeného obalu na vajíčka. Pak dítě vyzvěte, aby přiřadilo kostky lega ke správné barvě.

Chcete, aby byla hra trochu náročnější? Vybarvěte několik rámečků a ukažte papír svému dítěti. Potom papír ukryjte. Úkolem dítěte je procvičit si paměť a zopakovat pořadí barev pomocí kostek.

  1. Zopakuj tvary

Obkreslením několika LEGO® DUPLO® kostek vytvořte na papíře různé tvary. Potom vyzvěte dítě, aby do nich správně vložilo kostky. Tato aktivita je skvělá na rozvoj jemné motoriky a koordinace rukou a očí. Můžete také ukázat tvořivost: zkuste tak například vytvořit písmeno, číslo nebo celé jméno. Pokud hledáte inspiraci, můžete použít některý z našich návrhů.

  1. Vyprávěj mi příběh

Řekněte dítěti příběh. Začněte například takto: „Děti se šli s rodiči podívat zvířátka do ZOO.“ Vyzvěte dítě, aby vám váš příběh zopakovalo s použitím LEGO® DUPLO® postaviček nebo zvířátek (nebo použijte to, co máte po ruce). Tato hra pomáhá dětem porozumět následnosti dějů v příběhu. Rozvíjejí svou krátkodobou paměť, a navíc se učí vnímat čas.


LEGO® DUPLO® sady zvířátek pořídíte na Rajhracky.cz od 212 Kč?

A jak svým malým ratolestem představit svět písmenek a čísel?

Použijte jednu z oblíbených dětských stavebnic s abecedou či čísly, které přinášejí nejen učení, ale i zábavu. Uvidíte, že si je vaše děti zamilují.

S písmenky se dětičky hravě seznámí při nakládání a vykládání kostek v pastelových barvách na náklaďák s abecedou. Mohou z nich postavit i vysokou věž, protože stavebnice obsahuje hned 26 kostek s písmeny! V krabici najdete i dvě figurky dětí a malého ledního medvídka, díky kterým je hra ještě zajímavější a zábavnější.


LEGO® DUPLO® – Můj první náklaďák s abecedou za 622 Kč

Vláček s čísly zase pomůže proniknout do světa čísel. S dětmi si užijete spoustu zábavy při stavění vláčku s 10 kostkami s číslicemi, ježdění po podlaze či při hře s figurkami dětí či kočiček. S vaší malou pomocí se děti naučí čísla i jednoduché počítání, a navíc je to bude bavit.LEGO® DUPLO® – Vláček s čísly za 415 Kč?

Jaké jsou výhody stavebnic pro děti?

Motorika

  • Dítě si při stavění výtvorů procvičuje manuální zručnost a koordinaci rukou a očí.

Komunikace

  • Při hře děti vytvářejí příběhy a učí se pojmenovávat a vysvětlovat různorodé situace; ty pak svým vlastním způsobem převypráví rodičům, sourozencům či kamarádem.

Myšlení

  • Schopnost dítěte činit rozhodnutí a řešit problémy se při opakovaném stavění stavebnice LEGO® zlepšuje.

Sociální dovednosti

  • Dítě se učí dělit se o své hračky a spolupracovat s rodiči či sourozenci při budování výtvorů.

Emoce

  • Dítě se společně s rodiči učí čelit výzvám a selháním, ale zároveň i oslavovat úspěchy v průběhu tvůrčího procesu.

Tvořivost

  • Dítě se snaží postavit to, co si dokáže představit. Neexistují žádné hranice a dítě na vyjádření své představivosti použije cokoliv, co má právě po ruce.

Spoustu stavebnic LEGO®, a mnoho dalších her a hraček, najdete na e-shopu Rajhracky.cz. Navíc při nákupu vybraných hraček v kategorii sezónní produkty získáte dárek dle vašeho výběru zdarma, čas strávený v karanténě tak může být ještě zábavnější!

You may also like...