Déčko ztroskotalo! Trosečníky mohou zachránit děti v letní soutěži po celém Česku

Oblíbené postavičky z Déčka se těšily na poklidné prázdniny na moři. Na plavbu parníkem Titán se připravovaly celé dva týdny. Hned první červencovou středu se ale vše zvrtlo a Duháček, ovečky, mimozemšťan, drak, Inženýr Vrtulka i špunti ztroskotali u neznámého ostrova a nyní potřebují pomoc dětí, aby se dokázali vrátit domů. Právě dnes startuje letní prázdninová soutěž Déčka, která vyzve rodiny k výletům a plnění výzev, které je naučí zase o něco více porozumět přírodě.

„Už tradičně nám děti před létem píší a ptají se, jestli budou v létě opět zachraňovat Déčko a zda budou výlety. Ani letos neuděláme výjimku, dokonce jsme posílili síť stanovišť po celé České republice, takže si rodiny mohou vybrat z téměř dvou set sedmdesáti míst v přírodě, v informačních centrech  či  u pokladen vybraných zoologických zahrad i muzeí,“ říká kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií a vedoucí celého projektu Štěpánka Sunková. Na letní hře Česká televize spolupracuje i s Asociací turistických informačních center, Skautem a významnými přírodními a historickými památkami.

Letošní soutěž Zachraň trosečníky dětem představí také nové postavy. Princeznu Prgu, která je dle tvůrců akční a iniciativní. Má tisícero nadání a všechna umí bez námahy rozvíjet. Kostra, jedna z obyvatel tajuplného ostrova, se ve srovnání s Prgou vyjadřuje spíše úsečně. Nemotorně tak ztroskotaným poradí, že jediná cesta, jak se dostat domů, vede přes porozumění přírodě. Každé takové překonání strachu z ní zapálí plamínek. Legenda totiž praví, že pryč z ostrova se dostanou jenom ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku. Na ostrově ale není tolik postaviček, proto je třeba pomoci od dětí.

Podrobné informace, pravidla a seznam všech soutěžních míst jsou k dispozici na adrese www.zachrantrosecniky.cz.

Kromě novinek z ostrova, mapy, možnosti odeslání soutěžních hesel či vzkazů od soutěžících naleznou děti také sekci „Výzvy“, kde na ně čeká sto nápadů, jak překonat vlastní strach, nepohodlí a nevědomost formou zábavného úkolu. Mobilní aplikace Léto s Déčkem kromě možnosti odesílat získaná hesla přímo z výletu poslouží také ke sběru odměnových virtuálních samolepek.

V loňském roce se do letní soutěže nazvané Rozbzuč Déčko! zapojilo více než 46 tisíc hráčů. Dohromady vyrazili na téměř 60 tisíc výletů za keškami a zachránit Déčko se jim na konci srpna povedlo pomocí více než 150 tisíc nalezených hesel.  

You may also like...