Letní hra začíná: Na Déčku blednou barvy, hmyzáci je zachrání jen s pomocí dětí

Zářivé barvy na Déčku začaly v červnu blednout. Proč? Dříve pestrobarevné květiny vadnou, protože není dost hmyzáků, kteří by o ně pečovali. Hmyzákům je mohou pomoci zachránit děti společně se svými rodiči. Tradiční prázdninová soutěž, které se loni zúčastnilo sedmdesát tisíc hráčů, propojuje výlety do přírody, televizní vysílání i návštěvy kulturních a historických památek i měst. Rozbzuč Déčko! startuje již zítra, v pátek 28. června.

„Když jsme s kolegy přemýšleli nad tím, jak v létě děti odlákat od počítače, využili jsme zkušenosti s vlastními dětmi: jet na výlet samo o sobě velkým lákadlem není, ale mít dobrodružný úkol a jasný cíl, to funguje. Web, mobil nebo televizní obrazovka jsou v naší hře vlastně jen nositeli příběhu a atmosféry pro děti, a také praktickým návodem a manuálem pro rodiče,“ říká kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií Štěpánka Sunková.

Pátý ročník letní soutěže předznamenalo vysílání na Déčku již na začátku června. Na obrazovce začaly chřadnout dříve pestrobarevné květiny – o ty totiž odjakživa pečuje hmyz, kterého ale ubývá. A Déčko ani svět se bez něj jednoduše neobejdou. „Letos jsme se rozhodli vnést do hry ekologický rozměr, samozřejmě ale formou, jež je i pro menší děti srozumitelná. Děti nepoučujeme, spíš se v nich snažíme povzbudit vztah k přírodě a povědomí o užitečnosti hmyzu,“ vysvětluje princip soutěže Rozbzuč Déčko! Štěpánka Sunková.

Aby byly barvy na Déčku zachráněny, musí hmyzákům pomoci právě děti společně s rodiči. Musí se vydat nejméně na tři výlety, na každém z nich získat heslo, a to zadat na webových stránkách hry www.rozbzucdecko.cz, nebo v mobilní aplikaci Léto s Déčkem. Symboly jsou ukryté na více než dvou stech místech po celé republice, hráči je naleznou v Turistických informačních centrech, v přírodě i na historických a kulturních památkách – například v bývalém hutnickém komplexu nebo v unikátním včelíně. Po zadání tří hesel se hráči navíc zapojí do soutěže o zajímavé ceny.

Podrobné informace, pravidla a seznam všech míst, kde jsou ukryta hesla, jsou k dispozici na adrese www.rozbzucdecko.cz.

Letní soutěž potrvá od 28. června do konce letních prázdnin.

You may also like...